Sleva

Kniha "Šípkové Růženky naruby" Diana Kutilová

Výrobce:Diana Kutilová

Kód produktu:P1268

Dostupnost: Skladom

Cena: 9.86 € 7.85 €

Kniha "Šípkové Růženky naruby" od Diany Kutilovej - je v českom jazyku.

Šípkové Růženky naruby - Diana Kutilová

Ilustrácie: Tereza Kutilová

Vydavateľ: Olomouc

Jazyk: český

Publikované: 2018

Formát: 112 strán

Veselej, šikovnej a dovtedy zdravej Róze je ako blesk z čistého neba zistená diagnóza Diabetes Mellitus I. Prvotný šok desaťročného dievčaťa a celej jej rodiny strieda snaha sa s novou situáciou vyrovnať a naučiť sa s ňou žiť. Róza po prvom strastiplnom polroku s chorobou odchádza na mesiac do kúpeľov, kde stretáva deti s rovnakou diagnózou a zisťuje, že životné situácie niektorých z nich sú oveľa horšie, ako tá jej. Stretáva kamarátky, s ktorými ju spojí pevné puto priateľstva a pocit spolupatričnosti v boji s chorobou, ktorú im osud nadelil.

Knižka je určená všetkým malým bojovníkom so životom, ktorí majú silu a odvahu popasovať sa so svojím zdravotným znevýhodnením. Dáva im nádej, že z akejkoľvek nepriazne osudu môžu odísť silnejší a ako víťazi. Je tiež povzbudením pre rodičov, pre ktorých je prijať skutočnosť, že ich dieťa ochorelo, často najzložitejšia.

 

Pripravuje sa:

Rok po vydaní knižky "Šípkové Růženky naruby" o deťoch s diabetom prvého typu sa už pripravuje jej pokračovanie nazvané "Sladký roky". Z hlavnej hrdinky Rózy a jej kamarátok Simony a Zdenky sa stali trinásťročné slečny, ktoré žijú ako všetci ostatní teenageri školou, kamarátmi a spormi s rodičmi. Naviac sa musia vyrovnávať so svojou diagnózou, ktorá v tomto veku kriticky ovplyvňuje ich život. Toto životné obdobie, ktoré je náročné nielen pre nich, ale aj pre celú rodinu, sa bez láskavého nadhľadu a irónie snáď ani prežiť nedá. Preto ľahko ironický názov "Sladký roky", ktorý rovnako, ako u prvého dielu pochopia predovšetkým tí, ktorých sa sladká diagnóza týka. Knižka je ale určená aj všetkým ostatným, ktorí sa o téme diabetes prvého typu u detí chcú dozvedieť viac.

Související zboží