Mlieko konopné Žilník 11% Topvet, 200 ml

Výrobce:TOPVET

Kód produktu:P1046

Dostupnost: Skladom

Cena: 9.44 €

Žily, kŕčové žily, pokožka 

Výrobca: Topvet

KONOPNÉ MLIEKO na kŕčové žily s rakytníkom a rašelinou

Kompozícia aktívnych látok je vhodná k jemnej masáži kože pre podporu zdravej žilovej cirkulácie. Konopný olej zvyšuje prirodzenú bariérovú funkciu kože. Rakytníkový olej regeneruje a zvláčňuje. Huminové kyseliny z rašeliny pôsobia na kožu hydratačne, regeneračne a revitalizačne.

Použitie: mlieko v dostatočnej miere naneste na určené miesto a jemne votrite. Mlieko je možné použiť aj vo forme zábalu. Odporúčame kombináciu s vnútorným užitím hroznového oleja.

Zloženie (Ingredients, INCI): Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil Glycereth-8 Esters, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Polysorbate 80, Cetearyl Alcohol, Alcohol Denat., Glycerin, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Camphor, Peat Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Arnica Montana Flower Extract, Ceteareth-20, Ceterareth-12, Cetyl Palmitate, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Benzalkonium Chloride, Phenethyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Methyl Nicotinate, Triethanolamine, Citric Acid

Skladovanie: Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladovať na priamom slnku. Chrániť pred mrazom!

Všeobecné upozornenia: Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku. Zabráňte styku s očami. Nepoužívať pre deti do 3 rokov. Dermatologicky testované. Originálna receptúra.

Balenie: 200 ml

REGENERÁCIA - KONOPNÁ RADA 
ZÁKLADNÉ KONOPNÉ PRÍPRAVKY S VYSOKÝM PODIELOM ČISTÉHO KONOPNÉHO OLEJA.

Konope siate - Cannabis sativa
je ideálne riešenie problematickej a suchej pokožky. Suchá koža vzniká v dôsledku zníženého množstva kožných lipidov konkrétne ceramidov. Ceramidy môžu byť deficitné geneticky, používaním saponátov, praním a podobne. Ich nedostatok zníži bariérovú funkciu kože a veľmi rýchlo dochádza k strate vody. Pokožka je následne vysušená, svrbivá a precitlivená. Taká pokožka je samozrejme ľahko napadnuteľná najrôznejšími infekciami.

Používané aktívne látky:
- Olej lisovaný zo semien konope je bohatý na omega-3 a omega-6 esenciálne mastné kyseliny. Olej ich obsahuje až 80% (kyselina linolová - LA, alfa-linolénová LNA a vzácna gama-linolénová - GLA).
- Do oleja sa pri lisovaní vylúči taktiež kanabidiol (CBD), ktorý efektívne tlmí zápaly a do určitej miery aj bolesť.
- Olej ďalej obsahuje fytosteroly, antioxidanty, terpény, vitamíny a stopové prvky.
- Extrakt získavaný z kvetov konope obsahuje väčšie množstvo kanabidiolu.
- Konopné semienka obsahujú vysoký podiel proteínov imunoglobulínov, ktoré stimulujú imunitný systém.
- THC (tetrahydrokanabiol) nie je prítomný v technickom konope. THC zosilňuje účinok jednotlivých aktívnych zložiek konope.
Jeho legálne použitie však v súčasnosti nie je možné, takže sa účinnosť konope nemôže úplne prejaviť.

Indikácie:
- Zvyšuje podiel ceramidov, čím rieši najrôznejšie kožné ochorenia.
- Rôzne druhy kožných ekzémov (atopický ekzém, lupienka, akné, ...).
- Spáleniny tepelné aj solárne.
- Tlmí zápaly.
- Vnútorne používaný posilňuje vlasy a nechty.
- Stimuluje imunitný systém.
- Pohlcuje voľné radikály.
- Vnútorne používaný olej zlepšuje klinické symptómy atopickej dermatitídy.

Prečo sa konope stalo rozporuplnou bylinkou?
Ako to už býva, ide o súhru okolností. Konope je rastlinou psychoaktívnou. Do tejto skupiny radíme tiež aj čaj, kávu, tabak a podobne.
Voči konope bola vedená pomerne intenzívna kampaň v Amerike v 30. rokoch. Presne v duchu pravidla, že 100 x opakovaná lož sa stáva pravdou. Konope totiž prekážala papierenskému gigantu Du Pont, ktorý mal patentovanú výrobu papieru z dreva. Konope navyše za 14 týždňov poskytne toľko materiálu, ako drevo za 30 rokov. Konope však bolo medzi poľnohospodármi tradičnou rastlinou a preto na ňu nešlo vytvoriť monopol. V tlači začala očierňovacia kampaň vedená proti konope. Po pár rokoch bolo konope natoľko ,, démonizované ", že došlo k jeho zákazu. Kampaň gradovala v 60. rokoch, keď sa konope vyhlásilo za bezcenný halucinogén.
V dnešnej dobe bolo konope podrobené tisícom klinických štúdií po celom svete.
Na základe nesporne pozitívnych výsledkov týchto štúdií, očakávame v dnešnej dobe renesanciu konope tak v liečbe, tak aj v priemyselnom použití.

Zaujímavosti a história:
- Prvé zmienky o konope pochádzajú z doby pred siedmimi tisíckami rokov v Babylonii.
- V starovekej Číne sa používalo už tisíce rokov pred naším letopočtom pod názvom "Ma". Z Číny sa rýchlo rozšírilo do Indie, Grécka aj Čiech. Kolumbus ho rozšíril za Atlantik. Za vlády kráľovnej Alžbety boli pokutovaní poľnohospodári, ktorí nepestovali na svojich poliach konope .
- Napoleonovo ťaženie do Ruska bolo motivované snahou získať ruské konopné bohatstvo.
- Pri liečbe konope môžu niektorí pacienti zareagovať prechodným zhoršením zdravotného stavu (to trvá najviac týždeň).
- Izraelskí vedci v súčasnosti preukázali schopnosť konope liečiť rakovinu (k úplnému vyliečeniu došlo u 30% testovaných zvierat).
- Látka utkaná z konope je ľahká, jemná, ale pritom pevná a vodeodolná.
- Prvý džínsy vyrobila firma Levi Strauss práve z konope.
- Cannabinoidy zabíjajú gliomy mozgovej bunky, z ktorých sa rozvíja mozgový nádor. Ostatné mozgové bunky sú cannabinoidmi chránené.
- Cannabinoidy chránia srdce pred arytmiou.
- Pri pestovaní konope sa nepoužívajú pesticídy, pretože ho nenapadá žiadny hmyz. A rastie tak rýchlo, že zadusí akýkoľvek burinu.
- V období 1000 rokov pred Kristom až do roku 1883 bolo konope najvýznamnejšou svetovou poľnohospodárskou plodinou.

 

Související zboží