Sleva

Doplnok stravy - DIAPLUS-STABIL forte, 60 kapsúl

Výrobce:Mega-Pro s.r.o.

Kód produktu:P140

Dostupnost: Skladom

Cena: 4.78 € 4.38 €

DIAPLUS-STABIL-forte je potravinový doplnok, ktorý poskytuje zdravému, aj chorému organizmu esenciálny stopový prvok chróm (100 μg v jednej tablete). Okrem toho obsahuje stopové prvky zinok (5 mg v 1 tablete) a selén (55 μg v 1 tablete).
Prípravok DIAPLUS-STABIL-forte je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.
Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada pestrej stravy.

Výrobca: Mega - Pro s.r.o.

Zloženie: Sušené odhorčené devitalizované pivovarské kvasnice, Saccharomyces cerevisiae, oxid zinočnatý, chlorid chromitý, seleničitan sodný.
Protihrudkujúce látky: mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý, fosforečnan trojvápenatý.

Chróm je v organizme nevyhnutný pre účinnosť inzulínu, ako zložka glukózového tolerančného faktoru a pre udržanie normálnej hladiny krvného cukru.
Zinok ovplyvňuje činnosť viac ako 100 enzýmov v ľudskom organizme, vrátane zvyšovania stability inzulínu. Má vplyv na normálnu funkciu imunitného systému, tvorbu a ochranu DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou, vplyv na plodnosť a reprodukciu, účinok na kožu a hojenie rán.
Selén má vplyv na činnosť štítnej žľazy, tvorbu spermií, rast zdravých vlasov, nechtov a na udržanie správnej funkcie imunitného systému. Podporuje ochranu DNA, bielkovín a lipidov pred oxidáciou.
Základom DIAPLUS-STABIL-forte sú pivovarské kvasnice, zdroj vitamínov skupiny B a ďalšie biologicky aktívne látky, vrátane stopových prvkov.

Skladovanie: Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladujte na priamom slnku. Chráňte pred mrazom!

Dávkovanie:

DIAPLUS-STABIL - forte je vhodné užívať najmä:
1) pri zvýšenom obsahu cukru v krvi (glykémia nalačno vyššia ako 6 mmol glukózy v 1 l krvi)
2) pri výskyte cukru v moči (glykozúria)
3) pri zvýšenom obsahu cholesterolu spojenom so zvýšenou glykémiou 
4) pri poruche glukózovej tolerancie a zvýšenom krvnom tlaku
5) pri stresových stavoch a nadmernom fyzickom zaťažení
6) pri nesprávnej výžive (nadmerný príjem sacharidov)
Trojmocný chróm prispieva k zachovaniu normálnej hladiny glukózy v krvi.
Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Hodnoty obsiahnuté v 1 tablete: Pivovarské kvasinky 275 mg, Zinok 5 mg (50 % RHP), Chróm 100 mcg (250 % RHP), Selén 55 mcg (100 % RHP) 

RHP - Referenčné hodnoty príjmu (DDD - doporučená denná dávka)

Balenie: 50+10 tablet 

 

VÝŽIVOVÝ DOPLNOK - DEFINÍCIA PODĽA ZÁKONA (SVK):

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy. Sú koncentrovanými zdrojmi živín. Nie sú liekmi, neslúžia na liečbu a preto je v ich prípade zavádzajúce a klamlivé a zároveň preto zakázané uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení. Výživové doplnky nesmú obsahovať zložky v množstvách ako sú v liekoch, nesmú obsahovať omamné, psychotropné látky a akékoľvek iné zložky, ktoré nie sú bezpečné, resp. v množstvách, ktoré nie sú dokázateľne bezpečné. Pokiaľ obsahujú tzv. nové zložky, tieto musia byť v súlade s nariadením (EC) 2015/2283.
 

Každý, kto umiestňuje výživový doplnok na trh je v plnej miere zodpovedný za jeho zdravotnú bezpečnosť a súlad s príslušnou legislatívou EU a SR. To znamená, že uvedený výživový doplnok musí spĺňať okrem všeobecných požiadaviek potravinovej legislatívy (zákon č. 152/1995 Z. z. o potravinách v platnom znení, nariadenie (ES) č. 178/2002 Európskeho parlamentu a Rady,  ktorým sa ustanovujú všeobecné zásady a požiadavky potravinového práva, zriaďuje Európsky úrad pre bezpečnosť potravín a stanovujú postupy v záležitostiach bezpečnosti potravín, legislatíva týkajúca sa najmä prídavných látok do potravín, extrakčných rozpúšťadiel, aróm, enzýmov, kontaminantov, rezíduí pesticídov, obalových materiálov, všeobecného označovania a osobitne označovania alergénov, všeobecnej hygieny, mikrobiologických kritérií a osobitných prísad do potravín a iné právne predpisy na tomto úseku) aj požiadavky výnosu Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 16826/2007- OL, ktorým sa vydáva siedma hlava druhej časti Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca potraviny na osobitné výživové účely a výživové doplnky v platnom znení (ďalej len „výnos č. 16826/2007 – OL“) a nariadenia Komisie (ES) č. 1170/2009, ktorým sa mení a dopĺňa smernica EP a Rady 2002/46/ES a nariadenie EP a Rady (ES) č. 1925/2006, pokiaľ ide o zoznamy vitamínov a minerálnych látok a ich foriem, ktoré možno pridávať do potravín vrátane výživových doplnkov v platnom znení. V prípade použitia výživových a zdravotných tvrdení v označení, propagácii a reklame uvedeného výživového doplnku ste povinní dodržiavať požiadavky nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach v označení potravín v platnom znení. Zároveň Vás upozorňujeme na rešpektovanie § 17 ods. 2 výnosu č. 16826/2007 – OL, v ktorom je uvedené: „Označovanie, prezentácia a reklama nesmie prisudzovať výživovým doplnkom schopnosť prevencie, liečby ľudských chorôb alebo odvolávať sa na také schopnosti.“

Související zboží