Diabetická obuv Alma, dámska (sivá)

Výrobce:Baťa

Kód produktu:P769

Dostupnost: Skladom

Cena: 67.05 €

Varianta:


Celoročná diabetická obuv so šnurovaním, umožňuje pohodlné neškrtivé zapínanie topánky aj pri vyššom priehlavku, odľahčená podošva s vylepšenými protišmykovými vlastnosťami.

Vlastnosti a výhody profylaktickej obuvi pre diabetikov značky značky MEDI

1. Vďaka tvaru kopyta vyvinutého na základe meraní nôh viac ako 2 000 diabetikov obuv rešpektuje rozmerové zmeny na nohách, ku ktorým u diabetikov dochádza.
2. Obuv je konštruovaná tak, aby sa zabránilo vzniku akýchkoľvek lokálnych tlakov obuvi na nohu. Vďaka mäkkým koženým materiálom zvršku, obuv ponúka maximálny komfort a pohodlie pri rešpektovaní zmien objemu nohy v priebehu dňa.
3. Priaznivú vnútornú mikroklímu v obuvi zabezpečuje špeciálna podšívka so zvýšenou schopnosťou udržiavať optimálne hodnoty vlhkosti vo vnútri obuvi, opatrená protiplesňovou (antimykóznou aj antibakteriálnou) úpravou. Udržanie optimálnej vlhkosti v priestore obuvi zabraňuje praskaniu kože a následnému výskytu kožných ochorení.
4. Obuv je vybavená vkladacou ortopedickou stielkou schopnou rozkladať lokálne tlaky, čím chráni nohu pred poranením a zlepšuje komfort pri chôdzi. Profilovaná pätová časť stielky zvyšuje bočnú stabilitu pri chôdzi, mäkká nášľapná časť sa prispôsobí tvaru chodidla.
5. Podošva so zvýšenými protišmykovými vlastnosťami a optimálnou výškou podpätku účinne tlmí prenos lokálnych tlakov pri chôdzi. Tým zamedzuje poškodeniu kože a mäkkých tkanív nohy (vzniku mozoľov, otlakov, ...).  Optimálna flexibilita podošvy zaisťuje komfort pri chôdzi.
6. Pre pacientov s vážnejším poškodením nôh je obuv vyrábaná na rigidnej (tuhej) podošve. Mäkký zvršok v prednej časti obuvi je schopný sa prispôsobiť tvarovým deformitám nôh.

Vlastnosti a výhody anatomických vkladacích stielok MEDI
1. Anatomicky tvarované vkladacie stielky MEDI® podporujú správnu funkciu nožnej klenby, zlepšujú prekrvenie a znižujú bolesti nôh a chrbtice pri chôdzi.
2.  Tvarovaná pätová časť zvyšuje stabilitu pri chôdzi, nášľapná časť je schopná rozkladať lokálne tlaky pri našliapnutí na nerovnosti povrchu.
3.  Vrchná vrstva stielok je opatrená antibakteriálnou a antimykotickou úpravou.
4.  Stielky zmenšujú ťažkosti pri cievnych, nervových (neuropatických) a ortopedických komplikáciách nôh pacientov s cukrovkou
5. Použité materiály zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti obuvi.

Stielky MEDI® sú súčasťou obuvi MEDI® a je možné ich objednať aj samostatne.

Materiál: zvršok - useň (prírodná koža), podšívka - textília s antibakteriálnou úpravou, podošva - PUR / TPUR odpružená s protišmykovou úpravou.

DÁMSKE VEĽKOSTI

Veľkosť

Dĺžka nohy (mm)

Šírka obuvi

OPK (mm)*

Šírka obuvi

OPK (mm)*

36

230

I

229

K

235

37

237

I

233,5

K

239,5

38

243

I

238,5

K

244,5

39

250

I

243

K

249

40

257

I

247,5

K

253,5

41

263

I

252,5

K

258,5

42

270

I

257

K

263

*OPK - obvod prstových kĺbov, meria sa okolo prvých kĺbov v najširšom mieste

Šírka obuvi I - skladom

Šírka obuvi K - iba na objednávku / do jedného mesiaca / s príplatkom 7,65 € bez DPH

 

Související zboží

Diabetická obuv Alma, dámska (modrá)

Celoročná diabetická obuv so šnurovaním, umožňuje…

67.05 € na dotaz